NOVĚ - Vyšetření na přístroji BICOM

Tradiční čínská medicína (TČM)

je komplexní zdravotní systém, který umí léčit mnoho zdravotních problémů. Používá několik terapeutických metod - akupunkturu, akupresuru, fytoterapii, dietetiku a speciální metody, jako jsou moxování, baňkování a čínské masáže (tzv. "tuina").

Stanovení diagnózy vychází z pohovoru a zahrnuje také pomocné diagnostické metody - pozorování jazyka a pohmat pulzu. Tradiční čínská medicína je uznána Světovou zdravotnickou organizací za účinný léčebný systém. Podle ní je tradiční čínská medicína nejrozšířenější metodou léčby na světě. Její kořeny lze nalézt v dílech starších více jak 4000 let.

 

Čínská fytoterapie je královnou léčby. Je v mnoha ohledech výjimečná. Vychází z pečlivého tisíciletého pozorování přírody jako celku, pozorování jednotlivých živých i neživých součástí a jejich vzájemných vztahů.

Čínská medicína  umí sestavit bylinné směsi respektující přesný stav a potřeby pacienta.
Léčivé směsi lze užívat formou odvarů, tablet či drceného prášku.

Seznam užívaných bylin najdete na webových stránkách MUDr. Hoffmanna - www.patentnimedicina.cz - je možné si objednat bylinky přes tyto stránky, nebo jsou k dostání i v mé ordinaci.

www.patentnimedicina.cz

 

Léčení akupunkturou: Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů, ležících na tzv.meridiánech, stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy.

Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze. Energie, která je známa jako čchi a která proudí tělem, se rovnoměrně pohybuje systémem energetických drah (tzv. meridiánů), ležících pod kůží.

 

Čínská dietetika: velmi hezky má oblast stravování zpracovánu MUDr. Hoffmann na svých stránkách -www.patentnimedicina.cz